Advent a Hargitán és Székelyföldön
Szakrális felkészülés az Adventre

Időpont 2024.11.17-21.  pozicíó szám: 24/ESZ/03 útvonal: Budapest – Székelyszentlélek – Madarasi Hargita – Székelyudvarhely – Farkaslaka – Korond – Budapest (kb.1600 km) Utazás      :  az utaslétszámnak megfelelő autóbusszal Ellátás: félpanzió (4 x reggeli+ 4 x vacsora) Időtartam:   5 nap /4 éjszaka Idegenvezetés:    csoport kísérő és a program alatt helyi idegenvezető

PROGRAM:

1. nap: Indulás:  6:00-kor Budapest, Üllői út 137, Ecseri úti OMV benzinkút, városból kifelé vezető oldalt A határátlépést követően még sok-sok km vár ránk, míg Székelyföld szívébe érkezünk. Szállásunk Székelyszentléleken lesz, mely a székelyek nagy városától, Székelyudvarhelytől már csak 10 km-re van. A vendégváró pálinka után elfoglaljuk szállásunkat és közös vacsora a falu központjában. (kb. 650 km) 2. nap: Reggel már a legendák földjén ébredünk! Reggeli után kirándulás a székelyek Szent hegyére, a Madarasi Hargitára. Buszunk elvisz minket a hegy lábáig, majd időjárástól függően dzsipekre vagy traktorok vontatta paddal ellátott utánfutókra ülünk, amik felvisznek minket ameddig csak tudnak, azaz a menedékházig. Utána gyalogosan közelítjük meg a hegy csúcsát! Nem sziklás, nem meredeken „mászós” túra! De a hideg ellen védekezzünk! Fontos, hogy megfelelő cipőben induljunk neki a hegynek! A nagy tisztástól felfelé haladva már látszik is az úti cél: barátságos hegycsúcs. A következő szakaszon apró fenyőkkel és borókacserjével tarkított lankás emelkedőn vezet az ösvény fel a “Nagy Csúcsra”. A csúcsra vezető ösvény utolsó, rövid szakasza kicsit meredekebbé válik, már csak azért is, hogy érezhessük: a Hargita hegylánc legmagasabb csúcsát másszuk meg éppen! A csúcsra érve a kopjafák és  keresztek erdeje, fából faragott szobrok és sámánoszlopok, valamint kisebb és nagyobb kőrakások tanúskodnak arról, hogy a székely és magyar közösségek számára nagyon fontos  zarándokhelyre érkeztünk. A hely szellemét és szakralitását érezve, magunkba szívhatjuk azt az energiát, amit ez a hegy és körbe nézve a semmivel nem összehasonlítható panoráma sugároz ki magából. A szállásra késő délután érünk vissza. Visszaérkezve szállásadó falunkba, megvacsorázunk, beszélgetünk és/vagy lepihenünk. 3. nap: Reggeli után buszunk Székelyudvarhelyre visz be. Idegenvezetőnk, Balla Ede irányításával megnézzük a várost és annak nevezetességeit. A Fő téren az egykori megyeházát, az emlékparkban a magyar-székely nagy elődeink szobrait, a Tamási Áron Gimnáziumot, a Vas Székelyt”, stb. Majd olyan helyekre is eljuthatunk, ahová a turisták nagyrésze nem. Ilyen a város szélén álló Jézus Szíve kápolna. Ezen a szent helyen nyitott szívvel megérthetjük és megélhetjük, hogy miért fontos a szív ébredése a mai világban! Az ősi üzenetekkel, energiákkal feltöltődve jutunk el, utunkat folytatva Budvár romjaihoz.

A várostól alig fél óra járásra a Budhegy tetejére érkezünk. A legenda szerint Buda vezér építtette, és itt volt a hunoktól elszakadt székelyek vezérének a székhelye. A székelyek itt kötöttek szövetséget Árpáddal, aki törvényt adott nekik. Vacsora és szállás Székelyszentléleken vár minket ismét. 4. nap: Erre a napra könnyebb kirándulást terveztünk. Reggeli után buszra szállva Szejkefürdőre érkezünk, ahol a forrásnál borvizet tudunk venni, majd a legnagyobb székely sírját látogatjuk meg. A síremlékhez a dombon felmászva láthatjuk, hogy mi teszi egyedivé egész Erdélyben: székelykapuk hosszú sora jelöli az oda vezető utat, amelyek közül a legkülönlegesebb a legutolsó kapu. Ezt ugyanis maga Orbán Balázs állítatta még életében. Orbán Balázs gyalogszerrel, szekérrel, lóháton járta be Erdély településeit és hűen lejegyzett mindent, amit látott. Így született meg 1868-ban élete legnagyobb műve: A Székelyföld leírása, mely mind a mai napig a legterjedelmesebb Erdélyt bemutató gyűjtés. Visszatérve a főútra mielőtt buszra szállnánk megnézzük a nem olyan régen megnyílt „Mini Erdély Parkot”. A park maketteken keresztül bemutatja Erdély építészeti sokszínűségét, fénykorukban jelenítve meg a régió minden nemzetének legfontosabb épületeit. Következő állomásunk Farkaslaka, ahol Tamási Áron sírjánál tesszük tiszteletünket. Sokan ismerjük Ábelt, akit az író elméje teremtett, de magát az írót, a történetét kevesen. Róla hallhatunk itt a helyszínen, a szülőfalujában. Napunk utolsó program pontja a népművészeti cserépedényeiről híres Korond. A vásárból kijőve közeli szállásunkra megyünk vissza, ahol vár ránk a vacsora. 5. nap: Kora reggel Magyarország felé indulunk. Hosszú utazás vár ránk, több mint 600 km. Folyamatos utazás, pihenőkkel, érkezés Budapestre az esti órákban, leszállási lehetőség a felszállással megegyező helyen. Tisztelt Utasaink! Utazásunk jellegéből következően, minimális túrafelszerelés feltétlenül ajánlott! (pl.: túra cipő, ruházat, esőköpeny, túrabot, hátizsák, stb….)

Részvételi díj: 90 000 Ft + 160 €

A részvételi díj tartalmazza: a 4 éjszaka szállást, 4 reggeli + 4 vacsora, a helyi idegenvezető és az autóbuszos utazás minden költsége A részvételi díj nem tartalmazza: a Madarasi Hargitára való felszállítás, ami 70 Lei/fő és a BBP biztosítást, (mely irodánkban megköthető) 3100 Ft ÉLMÉNYEKBEN  GAZDAG  UTAZÁST,  JÓ  SZÓRAKOZÁST KÍVÁNUNK! Jelentkezni kizárólag írásban lehet, az info@goforgo.hu email címen    érdeklődni a 06 30 307 1736-os telefonszámon lehet.

Ez a túra Szecsei Miklós Szellemi Műhely kérésére készült!

Kísérőink időbeosztása és az időjárás változása miatt fenn tartjuk a program változás jogát.